MESTARUUSLIIGAN RUNKOSARJA 2019-2020

Pe 27.9 klo 18.30: AV - Etta Oulu 3-1 (24-26, 14, 10, 22)

OTTELURAPORTTI - KALEVA - LPINFO - AAMULEHTI - LML - ERIEN LOPUT - LEHDTIL - PELIKUVAT

La 28.9 klo 17.00: Raision Loimu - AV 2-3 (16-25, 25-21, 19-25, 25-23, 12-15)

OTTELURAPORTTI - RUUTU - LOIMUN KUVAT - LEHDTIL - SAVON SANOMAT - LML - KSML - LOIMUAL

La 5.10 klo 17.00: AV - Savo Volley 1-3 (15, 25-18, 29-31, 18)

OTTELURAPORTTI - SAVO - LEHDTIL - LPINFO - AL - YLE - ERIEN LOPUT

Ke 9.10 klo 18.30: Vantaa Ducks - AV 1-3 (19, 18, 25-23, 19)

OTTELURAPORTTI - DUCKS - JÄLKILÄH - HUIPPUHETKET - LEHDTIL - AL - LMLYLE - PELIKUVAT

Su 13.10 klo 17.00: AV - Kokkolan Tiikerit 3-2 (25-17, 22-25, 27-25, 21-25, 15-10)

OTTELURAPORTTI - TIIKERIT - LEHDTIL - YLE - JÄLKILÄH - HUIPPUHETKET - AL - LML - PELIKUVAT - ERIEN LOPUT

Su 20.10 klo 17.00: Vantaa Ducks - AV 1-3 (25-21, 19, 15, 21)

OTTELURAPORTTI - DUCKSENNAKKOHAAST - LEHDTIL - AS - HS - LML - PELIKUVAT

Ke 23.10 klo 18.30: AV - Hurrikaani Loimaa 1-3 (19-25, 25-15, 32-34, 19-25)

OTTELURAPORTTI - HURRIKAANI - LEHDTIL - LML - AL - KSML - LPINFO - KUVAT (MR) - KUVAT (JMK)ERIEN LOPUT

Su 27.10 klo 17.00: AV - Karelian Hurmos 3-1 (22-25, 25-20, 29-27, 25-18)

OTTELURAPORTTI - LEHDTIL - LML - KSML - KARJALAINEN - AL - PELIKUVAT - ERIEN LOPUT

Su 3.11 klo 17.00: Kokkolan Tiikerit - AV 2-3 (25-18, 25-22, 20-25, 16-25, 12-15)

OTTELURAPORTTI - TIIKERITHUIPPUHETKET - JÄLKILÄH - LML -ALPENNANEN - KESKISIPILÄ - VÄLIMAA

Ma 4.11 klo 18.30: Team Lakkapää - AV 0-3 (20, 14, 18)

OTTELURAPORTTI - PERPO - HUIPPUHETKET - JÄLKILÄHETYS - LML - YLE - PELIKUVAT

Ke 13.11 klo 18.30: Raision Loimu - AV 0-3 (12, 18, 21)

OTTELURAPORTTI - LOIMU - LEHDTIL - YLE - LML - PELIKUVAT, TUOMAS PELTO - KUVAT (MR)LPINFO

La 16.11 klo 17.00: AV - Etta Oulu 3-1 (23-25, 17, 18, 19)

OTTELURAPORTTI - LEHDTIL - LML - AL - PELIKUVAT: MR / JMK - ERIEN LOPUT

Ma 18.11 klo 18.30: AV - Team Lakkapää 3-0 (16, 18, 29-27)

OTTELURAPORTTI - LEHDTIL - LMLPELIKUVAT (JMK+MR) - POHJALAINEN - SS - AL - LK - ERIEN LOPUT, tulossa...

La 30.11 klo 16.00: Savo Volley - AV (Pieksämäen veturitallit)

Su 1.12 klo 17.00: Karelian Hurmos - AV (Joensuun urheilutalo)

Ke 4.12 klo 18.30: AV - Vantaa Ducks

La 14.12 klo 15.30: Etta Oulu - AV (Oulun urheilutalo)

→ RUUTU

Su 15.12 klo 17.00: Team Lakkapää - AV (Lapin urheiluopisto)

La 21.12 klo 17.00: AV - Vantaa Ducks

→ RUUTU

La 4.1 klo 17.00: AV - Raision Loimu

→ RUUTU

La 11.1 klo 17.00: AV - Savo Volley

Ke 15.1 klo 18.30: Hurrikaani-Loimaa - AV (Loimaan liikuntahalli- Fanimatka

Ti 21.1 klo 18.30: AV - Vammalan Lentopallo

La 25.1 klo 17.00: Kokkolan Tiikerit - AV (Hollihaan liikuntahalli)

Ke 5.2 klo 18.30: Hurrikaani-Loimaa - AV (Loimaan liikuntahalli) - Fanimatka

→ RUUTU

La 8.2 klo 17.00: AV - Vammalan Lentopallo

Pe 14.2 klo 18.30: Vammalan Lentopallo - AV (Kauppi Sports Center- Fanimatka

Su 16.2 klo 15.30: Etta Oulu - AV (Oulun urheilutalo)

Ke 19.2 klo 18.30: AV - Hurrikaani-Loimaa

Su 23.2 klo 17.00: AV - Karelian Hurmos

To 27.2 klo 18.30: Karelian Hurmos - AV (Joensuun urheilutalo)

Pe 28.2 klo 18.30: Savo Volley - AV (Iisalmen liikuntahalli)

Ma 2.3 klo 18.30: AV - Team Lakkapää

→ RUUTU

La 7.3 klo 17.00: AV - Kokkolan Tiikerit

La 14.3 klo 17.00: Vammalan Lentopallo - AV (Vexve Areena- Fanimatka

Su 15.3 klo 17.00: AV - Raision Loimu

→ RUUTU