top of page

Tiukat liigapelit ovat valmentaneet Akaa-Volleyta AERO Odolena Voda -kohtaamiseen

Torstaina Akaa Areena tulvii jälleen kansainvälistä tunnelmaa. AERO Odolena Voda Tsekistä saapuu mittaamaan Akaa-Volleyn eurokunnon.


Akaa-Volley on viimeisissä liigamatseissa joutunut venymään ja taas kerran venymään välillä takamatkaltakin voittoihin. Helpolla joukkueemme ei antaudu torstainakaan. Lisäksi viime viikonlopun 3 - 2 tappio Kokkolassa varmasti toi Panu Pitkäsen kipparoimalle porukalle lisää adrenaliinia europeliä varten.


AERO Odolena Voda on parhaillaan Tsekin liigassa kuudennella sijalla. Seuran kotisivut löytyvät osoitteesta: AERO Odolena Voda - úvodní stránka (volejbalov.cz)Matěj Šmídl keskittyy jo tiukasti torstai-illan kamppailuun.


86 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments


bottom of page