Tulevan kauden valmennusryhmä täydentyy
- Harri Mattila

- 4.8.
- 1 min käytetty lukemiseen
Kuten aiemmin on tuotu julki, uusi päävalmentajamme on Jani Niskakangas. Olli Kunnari jatkaa menestyksekkäästi alkanutta valmentajauraansa Suomen miesten maajoukkueen kanssa.
Sen sijaan joukkueen fysioterapeutti ei vaihdu, vaan hyvää työtä pelaajien terveyden varmistamiseksi jo vuosia tehnyt Niko Rouvali jatkaa pestissään.
Viimeisimpänä valmennusryhmään on liittynyt Karri Kutinlahti. Hän tulee korvaamaan Saksaan valmennushommiin siirtyvän Hasse Mattilan. Otteluissa Karrin pääsee siten parhaiten bongaamaan kentän päädystä tietokoneen takaa. Kutinlahti muistetaan etenkin Hurrikaani Loimaan (2014-2021) ja TUTO Volleyn (2021-2022) keskipelaajana, mutta muistettakoon, että hän pelasi yhdessä Sakari Mäkisen ja Antti Ropposen kanssa myös siinä edellisessä U19-maajoukkueessa, joka ylsi MM-lopputurnaukseen. Nyt mies keskittyy siis siviilitöidensä ohella Akaa-Volleyn apuvalmentajan rooliin.







Kommentit